W Hiszpanii miejsc na nocleg lub dłuższy pobyt jest bardzo dużo, w zależności od preferencji możemy skorzystać z

  • kamper parków – miejsca raczej na krótkie pobyty, można się bezpiecznie zatrzymać na tani nocleg, zazwyczaj są ogrodzone i strzeżone, ceny wynoszą ok 10 Eur, w ramach tej ceny możemy skorzystać z serwisu kampera (zrzut nieczystości oaz tankowanie czystej wody), nie można natomiast biwakować, rozkładać rolet ani stolików. Na kamper parkach możemy również skorzystać z samego serwisu bez noclegu, zapłacimy wtedy zazwyczaj ok 4 – 5 Eur

  • kempingów – kempingi w Hiszpanii są w bardzo wysokim standardzie , zazwyczaj znajdują sie na nich baseny i wydzielone miejsca postojowe, często z bezpośrednim dostępem do wody na parceli. Na kempingach w odróżnieniu od kamper parków możemy rozkładać cały nasz arsenał kempingowy, stoliki, markizy, krzesła itp. tu nic nie stoi na przeszkodzie aby swobodnie spożywać posiłki przed naszym “apartamentem”. Niestety ceny za taki standard są adekwatnie wyższe, można wręcz powiedzieć wysokie, na szczęście z ratunkiem przychodzi nam karta rabatowa ACSI, która upoważnia do sporych zniżek poza sezonem wakacyjnym, kartę można nabyć w sklepie internetowym należącym do naszej firmy.

  • miejsc postojowych na dziko – nie brakuje miejsc gdzie kamperowcy z całej Europy stacjonują na tzw. dziko, są to miejsca nie strzeżone, zazwyczaj blisko morza. Z uwagi na fakt iż skupiają większą ilość turystów możemy się czuć bezpiecznie , minusem jest jednak brak możliwości serwisowania kampera (zrzutu nieczystości i tankowania wody), jednak z uwagi iż na pokładzie kampera zazwyczaj znajdują się dość duże zbiorniki wody, mamy możliwość spędzenia jednej lub kilku nocy a potem skorzystania z samej opcji serwisu na kamper parkach.

 

 

poniżej link do strony z bazą kamper parków, warto również pobrać aplikację “CAMPERCONTACT” na telefon komórkowy

https://www.campercontact.com/en/spain.aspx?map=1

 

tutaj link do strony gdzie można kupić kartę rabatową ACSI, dostępna jest również aplikacja na telefon

http://fresa.sklep.pl/karta-rabatowa-acsi-p34271

oraz link do wyszukiwarki kempingów które akceptują karty ACSI

https://www.campingcard.co.uk/?_ga=2.116031182.933779268.1509213263-820185436.1509213262