ZORGANIZOWANA WYPRAWA KAMPERAMI PO HISZPANII

zorganizowana wyprawa kamperowa po wybrzeżu Hiszpanii, spotykamy się w Alicante gdzie każdy musi dotrzeć na własną rękę, odbieramy Państwa z lotniska i wydajemy wynajęte u nas kampery. Do Alicante lata Ryanair i WizzAir bezpośrednio z kilku lotnisk w Polsce, można również skorzystać z wyszukiwarki lotów www.azair.com gdzie czasami można znaleźć bardzo tanio lot z przesiadką. Osoby dołączające własnymi kamerami planują i docierają do Alicante samodzielnie. Wyprawa jest zaplanowana w taki sposób aby połączyć odpoczynek ze zwiedzaniem, będziemy spędzać czas na pięknych plażach ( również wieczory i noce ) ale także zawitamy na miejscówki gdzie każdy będzie miał do wyboru według własnego uznania zwiedzanie albo leniuchowanie 🙂

Przewaga naszej wyprawy jest taka , że mamy zawsze “apartamenty” przy sobie a nie musimy wracać do apartamentu , więc nigdzie się nie spieszymy. Trasa tak jest zaplanowana, abyśmy nie musieli jednego dnia robić za kierownicą wielu kilometrów. Nie jedziemy na wycieczkę autokarową, więc wszystko odbywa się na LUZIE, do tego stopnia że jeżeli grupa zdecyduje o drobnej korekcie planu , lub wymusi to pogoda to nie ma z tym problemu.

Wybrzeże Hiszpanii znamy bardzo dobrze, podróżujemy kamperami w Hiszpanii już od ponad 7 lat, a do Hiszpanii pierwszy raz zawitałem ponad 30 lat temu.

Nazywam się Marek i będę z Państwem podróżował osobiście podczas tej wyprawy służąc pomocą , wiedzą i doświadczeniem w roli tzw. lidera wyprawy 🙂

DATA

28 styczeń 2024 do 10 luty 2024

ORGANIZATOR

Costa Camper

TRANSPORT

👉 samolot do Alicante we własnym zakresie

👉 kamper wynajęty z naszej wypożyczalni

👉 dojazd i uczestnictwo własnym kamperem ( nie przyjmujemy przyczep kempingowych )

ilość załóg ograniczona – wyprawa ma charakter kameralny

PLAN WYPRAWY

80 km

Altea

Spotykamy się na plaży pod Alicante i ruszamy w kierunku miejscowości Altea gdzie spędzimy noc na campingu przy pięknej plaży i promenadzie z licznymi knajpkami, jeżeli czas pozwoli jeszcze tego samego dnia udamy się na wieczorny spacerek na przepiękną starówkę w Altea – jest naprawdę cudna 🙂

0 km

Altea

Zostajemy na campingu w Altea, odpoczywamy na plaży, spacerujemy, zwiedzamy itp. jest tu naprawdę co robić

15 km + 8 km

Calpe / Altea Hills

jedziemy do miejscowości Calpe, które słynie z pięknej skały i dlatego często nazywane jest małym Gibraltarem , również z powodu tego iż jest zamieszkiwane przez wielu Anglików. Jeżeli będą chętni to będziemy się wspinać ( czas wejścia ok godzinę ) na skałę PENON DE IFACH z której jest piękny widok na całą okolicę, Ci którzy nie będą się chcieli zmęczyć zostaną na dole gdzie będą mieli do dyspozycji piękne plaże, restauracje i promenadę. Na noc udajemy się na plażę w Altea Hills położona tuż przy marinie greenwich która znajduje się dokładnie na zerowym południku !

potem

20 km

Benidorm

Jeden z największych i najpopularniejszych kurortów turystycznych w Hiszpanii, znany dzięki plażom oraz klubom nocnym. W latach 1963–2021 w mieście wybudowano 64 wieżowce. Najwyższym z nich jest – ukończony w 2021 r. – apartamentowiec Intempo, liczący 49 pięter i 202,5 metra wysokości. Wzdłuż pięknych plaż rozciągają się wspaniałe promenady, centralnym miejscem jest Balkon Europy znajdujący się w okolicach starówki.

20 km + 50 km

Platja del Paradíse

Po kilku dniach zwiedzania ładujemy baterie na pięknej plaży , wieczorem przemieszczamy się na noc na plaże pod Alicante

190 km

Alicante

zatrzymujemy się na popularnej miejscówce kamperowej tuż na plaży pod miastem, autobusem jedziemy do Alicante ( kampery są bezpieczne) zwiedzanie miasta, jeżeli wszystko się uda wjedziemy windą na zamek Santa Barbara skąd jest przepiękny widok na panoramę całego Alicante. Kiedy zakończymy zwiedzanie Alicante ruszamy na piękna dziką plażę, oczywiście wcześniej zrobimy zaopatrzenie w Mercadonie. Noc spędzimy już na pięknej dzikiej plaży.

0 km

“dwie plaże” – odpoczynek

plażowanie na tropikalnej i pięknej plaży, wieczorem biesiada i barbecue na plaży, cudowne miejsce, zwane przez nas „dwie plaże” a to z racji usytuowania miedzy dwoma plażami, gdzie z jednej strony mamy dzikie morze a z drugiej morze spokoje niczym jezioro, zawsze jest się gdzie schować jak wieją wiatry. Można się tu również powspinać na niewielkie skały. Wieczorem biesiada i barbecue na plaży , jak szczęście dopisze przy blasku księżyca.

420 km

Ronda

Ronda – jedno z ciekawszych miast Andaluzji, posiada niezwykłą lokalizację. Bowiem w jej centrum znajdziesz wąwóz, mający ponad 100 m głębokości Oprócz niesamowitych widoków, czeka tu na Ciebie sporo zabytków. Do najważniejszych należy m.in. most Puente Nuevo, arena walki byków czy kilka eleganckich pałaców. Ronda wyróżnia się też wyjątkową atmosferą, która sprzyja długim spacerom i kontemplowaniu krajobrazów oraz architektury. Po zakończonym zwiedzaniu noc spędzimy na pobliskim campingu.

170 km

Caminito del Rey

Po śniadaniu na łonie natury, przygotowanym w naszych domkach ruszamy na podbój słynnej trasy “Caminito del Rey” , bilety po 10 eur/os (płatne dodatkowo), bilety trzeba rezerwować z wyprzedzeniem więc jeżeli okażą się że nie ma możliwości to “zaliczymy” nie mniejszą atrakcję w pobliżu – Setenil de las Bodegas. Kiedy odpoczniemy po tej wędrówce pojedziemy nad ocean do Tarify

45 km

Tarifa

Tarifa – mekka europejskich wielbicieli kite. Ta malownicza miejscowość usytuowana jest na najdalej na południe wysuniętym przylądku Europy i niemalże graniczy z Afryką. Dzięki takiemu położeniu zagwarantowane są tutaj nie tylko doskonałe warunki do uprawiania kitesurfingu, ale również możliwość spotkania najlepszych kitesurferów z całego świata! Panuje tutaj niesamowita atmosfera: niezliczona ilość barów, kafejek, szkółek kitesurfingowych, sklepów sportów wodnych i …ogromna przestrzeń do pływania. Musisz wiedzieć, że w Tarifie występują 2 wiatry: silny i ciepły Levante oraz chłodniejszy Poniente, a w samej Cieśninie Gibraltarskiej zachodzi zjawisko „tunelu” powietrznego, nadającemu wiatrowi niesłychaną prędkość.

Za dnia, przy dobrych warunkach pogodowych, z okolic Tarify doskonale widać oddalone zaledwie o 20 kilometrów wybrzeże Afryki. W nocy widać światła afrykańskiego miasta Tanger, oddalonego o około 30 kilometrów.

Wieczorem ruszamy do miejscowości La Línea de la Concepción gdzie spędzimy noc na camper parku w porcie, patrząc na skałę Gibraltarską i oświetlony Gibraltar.

0 km

Gibraltar

Kampery zostawiamy bezpiecznie na camper parku w porcie i ruszamy spacerkiem na Gibraltar ( do granicy mamy 300-500m). Na zwiedzanie Gibraltaru mamy zarezerwowany cały dzień , koniecznie trzeba wjechać na skałę Gibraltarską, niebywałą atrakcją są tu wszędobylskie małpy. Warto również odwiedzić starówkę , port a także pomnik Generała Sikorskiego – choć czasu na wszystko może niestety nie wystarczyć…

Jak ktoś będzie wolał jednak odpocząć to jest tu fajna plaża z widokiem na skałę Gibraltarską

Na noc zostajemy w tym samym miejscu, jeżeli starzczy sił wieczór spędzimy w portowej knajpce 🙂

190 km + 55 km

Nerja

Rano śniadanko kawa i starujemy do przepięknej miejscowości Nerja, wielu turystów docenia Nerję za typowy, hiszpański klimat, jedne z najpiękniejszych plaż Hiszpanii poukrywane w niewielkich zatoczkach oraz wiele ciekawych atrakcji dookoła. Głównym punktem, który każdy musi odwiedzić będąc w tej okolicy, jest tzw. Balkon Europy. To najlepszy punkt widokowy Nerji. Na noc udajemy się na plażę w Calahonda.

400 km

Calahonda

odpoczywamy na plaży w małej miejscowości Calahonda, łapiemy promienie słoneczne, po obiedzie ruszamy piękna trasą widokową pomału w kierunku Alicante, po drodze zatrzymamy się w punktach widokowych.

0 km

Alicante

Niestety kończy się juz nasza hiszpańska przygoda, kto będzie miał późniejszy powrót to będzie jeszcze szansa odwiedzić pobliski park palmowy

CENA i REZERWACJA

👉 kamper ElnaghBaron 26g , max. 6 osób w załodze : 1.680 € / za załogę. 🇬🇧 BOOK 🇪🇸 RESERVA 🇵🇱 REZERWUJ

👉 kamper Roller Team Zefiro , max 5 osób w załodze : 1.860 € / za załogę. 🇬🇧 BOOK 🇪🇸 RESERVA 🇵🇱 REZERWUJ

👉 kamper van Fresa Marco Polo , max 3 osoby w załodze : 1.500 € / za załogę. 🇬🇧 BOOK 🇪🇸 RESERVA 🇵🇱 REZERWUJ

👉 udział z własnym kamperem : 650 € / za załogę. 🇬🇧 BOOK 🇪🇸 RESERVA 🇵🇱 REZERWUJ

⚠️ ilość kamperów ograniczona, decyduje kolejność rezerwacji

GWARANCJA STAŁEJ CENY I ZWROTÓW

 • gwarancja ceny dla minimum organizacyjnego tj. 2 kampery wynajęte z naszej wypożyczalni lub 4 załogi z własnym kamperem
 • możliwość zorganizowania wyprawy poniżej minimum organizacyjnego przy akceptacji zmiany ceny przez uczestników
 • zwrot 100% wpłat w przypadku braku minimum organizacyjnego i braku zgody na zmianę ceny przez uczestników
 • zwrot 100% wpłat w przypadku czynników uniemożliwiających przeprowadzenie wynajmu kamperów i odbycie wyprawy
 • możliwość zaliczenia wpłaty na poczet wyprawy zorganizowanej w innym terminie
CENA ZAWIERA
 • 1x kamper z wyposażeniem gotowy do drogi, wynajęty zgodnie z warunkami
 • wsparcie komandora wyprawy służącego pomocą , wiedzą i doświadczeniem na całej trasie przejazdowej
 • opłaty dobowe na kempingach i camper parkach na całej trasie przejazdowej
 • bilety autobusowe do Alicante
 • pakiet startowy uczestnika: czapeczka, naklejka lub inny gadżet
 • foto relacja wspólna dla wszystkich uczestników
CENA NIE ZAWIERA
 • kaucji do umowy wypożyczenia kampera
 • paliwa do kamperów
 • ubezpieczeń kamperów własnych uczestników (wymagane ubezpieczenie OC+ASSISTANCE na EUROPĘ)
 • opłat drogowych, parkingowych i innych w trasie, poza campingami postojów dobowych
 • kosztów pomocy drogowej w przypadku zaistniałej potrzeby, wykraczających poza zakres ubezpieczeń
 • ubezpieczeń dodatkowych uczestników
 • biletów wstępu do punktów atrakcji turystycznych ( Caminito del Rey)
 • wyżywienia ( koszty wyżywienia bardzo podobne do naszych krajowych, a nawet niższe )
 • transportu lokalnego poza zaplanowanymi w programie wyprawy
 • organizacji wycieczek fakultatywnych
 • organizacji wyżywienia w restauracjach/barach/tawernach
 • organizacji aktywności i atrakcji wg preferencji uczestników
 • napiwków i innych opłat zwyczajowych
 • innych poza wskazanymi w ofercie

INFORMACJE DODATKOWE

Prosimy zabrać ważne dokumenty takie jak: dowód osobisty, prawo jazdy, paszport oraz wykupienie ubezpieczenia turystycznego.

Informujemy, iż przedmiotem umowy jest najem Pojazdu, a nie umowa o świadczenie usług turystycznych, w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29.08.1997r o usługach turystycznych. Oznacza to, że Najemca ma świadomość faktu, iż bierze na siebie pełną odpowiedzialność za siebie, współpasażerów oraz za Przedmiot Najmu oraz jest przygotowany na ewentualne sytuacje nieprzewidziane, np. choroba, wypadek, awaria Pojazdu, itp., ponieważ pomoc Wynajmującego może być ograniczona. Wynajmujący zapewnia wymagane prawem umowy ubezpieczenia Przedmiotu Najmu, dodatkowe ubezpieczenie Najemca zawiera we własnym imieniu i na własny rachunek. Obowiązuje umowa oraz regulamin wynajmu kampera. Uczestnicy wyprawy wynajmują od Costa Camper kampera lub posiadają własnego i na własną odpowiedzialność dołączają się do wyprawy. Wszelkie koszty poza wyszczególnionymi w ofercie, pokrywa Wynajmujący takie jak paliwo, wyżywienie, restauracje atrakcje, opłaty autostradowe, parkingi, mandaty, leczenie itd…